İnternette Abone Sayısı 50 Milyon

Türkiye’de yapılan altyapılar ile çok daha fazla merkeze internet hizmeti sunulurken bu konuda abone sayısının da giderek arttığı belirtildi.

Omer-Fatih-Sayan

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye’deki abone sayıları hakkında resmi veriler paylaşıldı. 2015 yılı ile kıyaslanan 2016 yılı rakamlarına göre internet abone sayısında yüzde 18’lik bir artış yaşadı. Yaşanan yüzde 18’lik bir artış ile 48 milyona ulaşan abone sayısının 50 milyonu geçmesi beklenirken bu konuda internet kullanımının giderek arttığı da görüldü.

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan internet teknolojilerinin geliştirilmesi amacıyla yatırımlarına devam ettiklerini söylerken bu konuda da gelişmelerin yaşandığını ifade etti.

Sektörde yer alan firmaların kar oranlarının da her yıl arttığını ve internet teknolojisinin daha da kaliteli bir şekilde kullanılmaya başlandığında belirten Ömer Fatih Sayan, özellikle mobil internet konusunda gelecek için umutlu olduğunu belirtti.

Türkiye’de şu anda internet kullanımının fiber üzerinden gerçekleştiğini ve en hızlı internetin fiber ile sağlanabildiğini belirten Ömer Fatih Sayan, bu konuda yüzde 14.8’lik bir artışın yaşandığını ve vatandaşların daha çok fiber interneti tercih etmeye başladığını ifade etti.

images (1)

İnternet hizmeti alınması noktasında pek çok sorunun çözümlenmesi amacıyla destek verildiğini ve tüketici haklarına başvuru yapıldığını belirten Sayan, en çok sorunun adil kullanım kotası olduğunu belirtti. Bu konuda çalışma yapacaklarını belirten Sayan, en kısa süre içerisinde çalışmalarının tamamlanacağı ve tüm vatandaşların memnuniyetinin sağlanacağını ifade etti.

 

 

Kaynak: www.veteknoloji.net

Yazar: zek