İnternet Hız Testi ve Kota Sorgulama

TTNET, Türk Telekom altyapısıyla başta internet olmak üzere birçok hizmeti sunan bir servis altyapısıdır. Günümüz açısından değerlendirecek olursak ülkemizdeki internet kullanıcılarının büyük bir kısmı TTNET ADSL kullanıcısıdır. TTNET ismi 2016 yılı itibari ile Türk Telekom olarak değişmiştir. Bu süre içinde Türk telekomda Kullanmış olduğu logosunu değiştirerek yeni bir yapılanmaya gitmiştir.

Türk-Telekom-Yeni-Logosu

Türk Telekom İnternet Hız Testi

Türk Telekom ADSL kullanıcılarının yaşamış olduğu en büyük sorun genellikle sözleşmelerde belirtilen internet hızının çok daha altında hıza sahip bir internet hızımızın olmasıdır. Bunun nedeni nadiren bilgisayar ve modem bağlantınızdan kaynaklanıyor olsa da genellikle temel nedeni bağlantı altyapısının sahip olduğu düşük kalitedir.

Türk Telekom ADSL’i kullananlar için artık en realistik sonuçların elde edildiği bir ölçüm servisi kullanılıyor. http://hiztesti.turktelekom.com.tr internet adresinden ulaşabildiğiniz bu araç ölçümün en doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan şartları sunuyor ve ardından “Teste Başla” tuşuna basmanız gerekiyor.

Test tuşuna bastığımız anda araç hemen çalışmaya başlıyor ve ilk aşamada indirme ikinci aşamada yükleme hızımızı analiz ediyor. Test işlemi sona erdikten sonraysa indirme ve yükleme hızımız ayrı bir grafikle birlikte sonuç olarak yansıtılıyor.

Türk Telekom İnternet Kota Sorgulama

Türk Telekom kotalı internet paketlerinden birini kullanıyorsanız yada aylık ne kadar veri kullanımını gerçekleştirdiğinizi merak ediyorsanız kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz kota sorgulama ekranı üzerinden hizmet kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra kota sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Yazar: zek