47 Plaka – Plakalar.net

Türkiye’de 7 bölge ve 81 il bulunmaktadır. 81 ilde bulunan her bir araç için ayrı ayrı kod bulunmaktadır. Bu plaka numaraları ile hangi aracın hangi ile kayıtlı olduğunu bulabilirsiniz. Plaka sorgulama konusunda tün internet kullanıcılarına yardımcı olmak için plakalar.net sitesini kurduk. Sitemizde tüm şehir plaka numaraları aşağıda 01’den 81’e kadar sırasıyla listelenmiştir. Plaka kodları sayfasında, hangi plaka neresi, hangi şehre ait, plaka nerenin öğrenebilirsiniz. Web sitemiz kâr amacı ile değil internet kullanıcılara hizmet vermek için kurulmuştur.

Sitemizde sadece öğrenmek istediğiniz ilin plaka numarası değil, illerin fotoğrafları, tanıtımı, gezilecek, görülecek yerler gibi bilgileri bulabilirsiniz. Plaka kodu sorgulama ekranında 81 ilimize ait bütün bilgilere ve görsel öğeleri bulabilirsiniz.

47 Plaka – Plakalar.netÖrneğin 47 plaka Mardin ilimize aittir. Mardin ili Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle Bölümünde yer alır. Suriye ile sınır komşusudur. Güneyinde Suriye, batısında Şanlıurfa ili, kuzeyinde Diyarbakır ve Batman illeri, kuzeydoğusunda Siirt ili ve doğusunda Şırnak ili bulunur. Mardin uluslararası kuruluşlarca kültür mirası kabul edilmiş, koruma altına alınmış tarihi yapıları ile ünlüdür. Bu yapılara kerpiç evler denilmektedir. Mardin, il plakalar, illerin tanıtım ve görselleri gibi daha fazla bilgiye web sitemizde bulabilirsiniz.

Yazar: zek